петък, 1 ноември 2024 г.

Великата китайска стена: Семинар между ЕС и Китай на тема "Как да реализираме по-приобщаващо образование в областта на СТЕМ обучението и да увеличим участието на жените"



Семинарът между ЕС и Китай на тема "Как да реализираме по-приобщаващо образование в областта на СТЕМ обучението и да увеличим участието на жените", който  се проведе в Ханджоу, Китай от 15 октомври -до 16 октомври 2024г. Той се организира съвместно от Министерството на образованието на Китай и Генерална дирекция за образование, младеж, спорт и култура (EAC), ЕС,  заедно с Китайската образователна асоциация за международен обмен (CEAIE) и Министерството на образованието на провинция Джъдзян. Това важно събитие беше продължение на 6-ия диалог на високо равнище между хората между ЕС и Китай. Който се проведе през март, 2024г.

EU-China conclude 6th High-Level People-to-People Dialogue on education, culture, youth and sport | EEAS

Това събитие обедини около 40 китайски и европейски експерти (аз бях поканена за участие лично от представител на ЕК) в областта на образованието, които дискутираха  възможностите  за учене, споделиха опит и иновативни практики. По време на събитието участниците представиха презентации, проведоха се динамични дискусии и ценни сесии заза споделяне на опит. Създадоха се нови партньорства за бъдещи съвместни проекти. Представители от Европейската Комисия на семинара бяха Филип ван Депуле, Началник отдел "Международно сътрудничество" - Генерална дирекция "Образование, младеж, спорт и култура" и Уни Квернхусвик Сагбергq експерт  "Образование и култура"

Семинарът разгледа ключови предизвикателства и възможности за насърчаване на равенството между половете в STEM образованието, като се фокусира върху следните теми:

Бариери пред участието на момичетата в СТЕМ на различни образователни нива и начини за тяхното преодоляване;

• Ролята на системните, основани на доказателства политики за справяне с разделението между половете в STEM образованието;

• Ефективни педагогики, насърчаващи самоефективността и мотивацията на (жените) ученици в STEM образованието (напр. преподаване, чувствително към пола, интегрирани подходи);

• Комбиниране на формална и неформална учебна среда и дигитални инструменти за преодоляване на неравенството между половете в STEM образованието (възможности и бариери);

• Подкрепа за училищни ръководители, учители и семейства за преодоляване на разделението между половете в STEM образованието.

Семинарът започна с видео поздрав от Илиана Иванова – Комисар Иновации, научни изследвания, култура, образование и младеж към Европейската комисия. 

Тази публикация отразява само личните виждания на нейния автор и от Комисията не може да бъде търсена отговорност за използването на съдържащата се в нея информация.
Проектът е съфинансиран от Програма Еразъм плюс на Европейския съюз.




Няма коментари:

Публикуване на коментар